Marcin Mańka Akademia Komunikacji i Wizerunku – Coaching

Polecane książki o sprzedaży

Polecane książki o sprzedaży

Jesteś sprzedawcą i chcesz się doszkolić, poszerzyć wiedzę o potrzebach klienta, dowiedzieć się jak zwiększyć swoją skuteczność ? A może dopiero myślisz o tym zawodzie i chcesz zobaczyć na czym to wszystko polega? Polecane książki o sprzedaży przydadzą Ci się bez względu na to czy dopiero zaczynasz czy już od jakiegoś czasu pracujesz z klientami.

B. Tracy „Psychologia sprzedaży” – polecane książki o sprzedaży

Ucz się od jednego z najlepszych zawodowych mówców na świecie! Tracy to skuteczny handlowiec, który odkrył, że przełomowym momentem w jego drodze do sukcesu było zrozumienie jak działa psychologia sprzedaży. Dzięki tej książce poznasz zasady ludzkiego myślenia, dowiesz się dlaczego, tak naprawdę, ludzie kupują i przeczytasz o sprawdzonych, skutecznych metodach sprzedaży. A wszystko to na podstawie przykładów jak wykorzystać wiedzę w praktyce.

TUTAJ inna książka Briana w wersji audio..

J. Gut, W. Haman „Handlowanie to gra” – polecane książki o sprzedaży

Uwielbiasz swoją pracę? Chcesz zachować profesjonalizm w każdej sytuacji? Chciałbyś poznać nowe techniki sprzedaży? Jeśli odpowiedziałeś trzy raz tak – ta książka jest dla Ciebie.
Dzięki niej dowiesz się, jak skutecznie:

• Zjednywać klienta i rozpoznawać jego potrzeby
• Budować profesjonalny wizerunek i postawę handlowca

Książka pomoże Ci zrozumieć ważną zasadę sprzedaży: to sztuka zadowolenia klienta, ale w taki sposób żeby nie ulegać jego wygórowanym żądaniom, a do każdego z kupujących prowadzi jakaś ścieżka trzeba tylko mieć odwagę na nią wkroczyć. Lektura pomoże Ci zrozumieć i rozpoznawać zachowania klientów i nauczy Cię jak sobie z nimi radzić – tak, by osiągać sukcesy.

 

M. D. Abrashoff – „Ty tu dowodzisz” – polecane książki o sprzedaży

Ci, którzy chcą wiedzieć jak wygląda dobra praca zespołowa – powinni sięgnąć po tę książkę. To niesamowita historia najgorszego okrętu marynarki wojennej USA – USS Benfold i jej kapitana. Abrashoff objął dowództwo nad okrętem i przeistoczył go w godny naśladowania wzór dla całej amerykańskiej marynarki wojennej. Książka to wyjątkowa lekcja przywództwa. Dzięki niej dowiesz się i zrozumiesz na czym polega praca zespołowa i dlaczego silny i mądry lider grupy jest bardzo cenny.
Autor książki pokazuje jak ważne jest:
– uważne słuchanie
– dobra komunikacja
– troska o członków zespołu
– zaufanie
– koncentrowanie się na tym co udało się osiągnąć
– odwaga i rozsądek

 

S. R. Covey „7 nawyków skutecznego działania”– polecane książki o sprzedaży

To książka, którą tylko w USA sprzedano aż w 10 milionach egzemplarzy! Autor pokazuje w niej sposoby na skuteczne wykorzystanie swoich możliwości tak, żeby realizować cele. Uczy, że kluczem do sukcesu jest umiejętność odróżniania tego, co najważniejsze od tego, co pilne oraz zrozumienie, że rzeczy dzielą się na takie, na które mamy wpływ oraz na takie, na które wpływu nie mamy.

 

K. Hogan „Psychologia perswazji” – polecane książki o sprzedaży

To poradnik pełen przykładów metod przekonywania innych, które wykorzystują wpływowi ludzie: politycy, wybitni przywódcy, biznesmeni. Dzięki książce zrozumiesz, ze perswazja ma ogromne znaczenie w kontaktach międzyludzkich a wsłuchiwanie się w potrzeby innych to podstawa budowania silnych relacji zawodowych. Po przeczytaniu „Psychologii perswazji” będziesz też wiedział jak zamieniać swoje obawy i lęki w energię do działania.

Na koniec

Pamiętaj, że poszerzając swoją wiedzę zwiększasz szansę na sukces. Warto jednak mieć do tego zdrowe i krytyczne podejście. Sam sukces może być przecież szeroko pojmowany. Dla mnie to stan, w którym bez porównywania się do innych w oparciu o swoje emocje i potrzeby uznajesz, że to co robisz, masz, przeżywasz …daje Ci satysfakcję.

Jeśli natomiast zamiast książki będziecie mieli ochotę na film…kilka propozycji znajduje się TUTAJ. 

Miłej lektury
Zespół Manka-Academy

Szkolenia online