Znane przysłowie mówi „Nie oceniaj książki po okładce”. Niestety w dobie bardzo szybkiego życia, miliona spotkań i uścisków dłoni mało kto ma szansę i czas na bliższe poznanie swojego rozmówcy. Dlatego tak ważne jest zrobienie odpowiedniego pierwszego wrażenia, a tu niezwykle istotne znacznie ma strój. Duże korporacje już od dawna mają świadomość jego wpływu, dlatego dbają o spójność wizerunku pracujących dla nich osób. Jest to oczywiście szczególnie istotne na stanowiskach, które mają bezpośredni kontakt z klientami. Dobry strój natychmiast buduje skojarzenia z profesjonalizmem, a na tym przecież nam zależy. Co prawda ubrania nie zastąpią wiedzy i kompetencji, ale mogą niezwykle ułatwić pracę.
Skąd bierze się ich wpływ? W jasny sposób, opisując regułę autorytetu, wyjaśnił to Robert Cialdini. Wysokiej jakości schludny strój kojarzy nam się z władzą i zawodami zaufania publicznego: policją, wojskiem, lekarzami, strażą pożarną. Dowodów na to twierdzenie już dawno dostarczyły badania. W eksperymencie z 1955 r. ludzie trzy razy częściej przechodzili na czerwonym świetle za człowiekiem w garniturze niż, w koszuli flanelowej i jeansach. W 1974 roku przeprowadzono badania, które pokazały, że ludzie chętniej pożyczali pieniądze człowiekowi w mundurze niż przechodniom w codziennym stroju. To pokazuje siłę ubioru.
Podczas szkolenia dowiesz się, czym tak naprawdę jest dress code, nauczysz się, jak dobrze i profesjonalnie wyglądać w pracy oraz na służbowych spotkaniach. Powiemy Ci, co nosić, a czego lepiej unikać, jakie kolory uznawane są za pożądane w biznesie, a jakie nie. Jak zwiększać swoją skuteczność i wpływ na otoczenie świadomie dobierając elementy garderoby. Projekt adresowany jest do każdego, kto profesjonalnie podchodzi do wykonywanego zawodu.
Marcin Mańka
Akademia Komunikacji i Wizerunku
ul. Grażyny 15/130A
02-548 Warszawa
Regulamin Polityka cookies© Marcin Mańka Akademia Komunikacji i Wizerunku 2017